poniedziałek, 7 marca 2016

"BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..."

"Baby to mają przewalone w życiu" nie raz słyszę takie stwierdzenie. Samej zdarza mi się w ten sposób narzekać. Pewnie zazwyczaj jak mamy okres, jak szukamy w wakacje pracy (bo facetom oczywiście o wiele łatwiej ją znaleźć), jak to i tam to... ALE, moje drogie panie, uświadommy sobie w ten nasz dzień zalety bycia kobietą.Po pierwsze nie wyglądamy na co dzień tak samo. Możemy codziennie inaczej się uczesać, pomalować, czy dobrać biżuterię. Jesteśmy bardziej zauważalne.

Możesz okazywać chwile słabości. To, że kobieta czasem płacze i jest smutna – nikogo nie dziwi. Nikt nie oczekuje od Ciebie, że zawsze będziesz silna, zdecydowana, zawsze będziesz wiedziała, jak postąpić.

Wrażliwość i uczuciowość
nie musi być przyjmowana jako znienawidzone huśtawki nastrojów. Pomyśl, to dobrze, że jesteś czuła na to co Cię otacza. Faceci (raczej) nigdy nie doświadczą wzruszenia na romantycznym filmie lub nie poruszy ich wielka niespodzianka. To, że się wzruszysz bądź okażesz bezsilność będzie urocze i nikt nie nazwie Cię mazgajem, czy "cieniasem". 

Na niedoskonałości zawsze masz magiczną różdżkę, czyli makijaż, którym zakryjesz swoje mankamenty. A co więcej, w makijażu czujesz się o wiele pewniejsza siebie i jesteś piękniejsza!

FACECI! którzy ustępują miejsca w autobusie, przepuszczają Cię przez drzwi, są na ogół bardziej  uprzejmi w stosunku do płci przeciwnej. Wiele kobiet wykorzystuje swój seksapil w wielu nieprzyjemnych sytuacjach. Na przykład: gdy złapie Cię policja, bo jechałaś za szybko - zalotny uśmiech, zatrzepotanie rzęsami... dekolt i skończy się tylko na pouczeniu. ;)))

Omija Cię wiele wydatków. Np. nie płacisz za kolację na randce, czy wyjście do kina.
Najczęściej nie musisz się też kłopotać z wykonywaniem tych tzw. "pierwszych kroków", gdyż teoretycznie to mężczyzna powinien zabiegać o  kobietę. (Wiem, że to może być uznane za stereotyp, że czasy się zmieniły itp., lecz nie oszukujmy się - niefajnie to wygląda, gdy jakaś laska non stop skacze koło faceta).

Z pewnością podzielność uwagi! Na pewno nie raz zdarzyło się Wam gotować obiad, rozmawiać przez telefon, sprawdzać facebooka i oglądać ulubiony serial lub... inne zestawy.

Zauważcie, że faceci z najmniejszej drobnostki robią prooooblem. Ma katar = chory, ma 37 stopni gorączki - bliski śmierci i tak dalej, i tak dalej... A my kobiety? Nie jesteśmy bardziej wytrwałe w chorobach, potrafimy znieść ból, a znosimy go milion razy częściej niż faceci, bo przecież raz w miesiącu wiadomo co nas czeka. ;)

Ciąża. Masz ten dar noszenia dziecka pod swoim sercem. To przeogromne szczęście, którego ma zaszczyt dostąpić każda kobieta. 


Ogólnie rzecz biorąc, bycie kobietą jest cudowne! Mamy tyle zalet, o których często nie zdajemy sobie sprawy lub ich nie doceniamy. Ja bardzo dobrze czuję się jako kobieta, za żadne skarby nie chciałabym być mężczyzną. To wydaje się piękne tylko w słowach  Beyonce "If I were a boy..." :)


Dajcie znać czy podobał Wam się post. 
Życzę też samych wspaniałości dla wszystkich KOBIET z okazji naszego święta! :*


4 komentarze:

 1. Ale świetny blog! :)
  Oby tak dalej
  zapraszam do mnie, http://magda-ola.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :)
   Oczywiście że zaglądnę!

   Usuń
 2. Fajne przeczytac taki tematyczny post. Masz rację, bycie kobietą ma wiele zalet i ja nigdy nie zamieniłabym się płcią!
  http://written-by-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się że Ci se spodobało. Zapraszam częściej :)

   Usuń